Helpie FAQ

Wordpress Hosting: Sıkça Sorulan Sorular

 • Wordpress Hosting Nedir?
  Özetle, WordPress Hosting, WordPress sitelerini çalıştırmak için optimize edilmiş bir web barındırma biçimidir.
 • Web Hosting Nedir?
  Web hosting çok daha genel bir terimdir ve bir bireyin veya kuruluşun web sitelerini İnternette erişilebilir kılmak için çevrimiçi bir yer satın alma sürecini tanımlar. Bir web barındırıcısı, web sitenizle ilişkili dosyaları depolamak için bir sunucuda yer ayırarak ve siteniz için internet bağlantısı sağlayarak çalışır. Bu, web sitenizin İnternet’te yayınlanmasına ve arama sonuçlarında görünmesine olanak tanır.
 • Web Hosting ve Wordpress Hosting Arasındaki Fark Nedir?
  Web Hosting ve WordPress Hosting arasındaki temel fark, web hosting çok daha geniş ve kapsamlı bir hizmet olması, WordPress hosting ise WordPress kurulumlarına göre uyarlanmış belirli bir alanı ifade etmesidir. Web hosting daha genel bir hizmettir ve sitenin İnternet’te yaşamasını sağlamak için bir sitenin dosyalarını bir sunucuda depolayan herhangi bir barındırma hizmetini ifade eder. Bir web barındırma, çok çeşitli site oluşturuculara hitap edecek ve sunucularından birinde depolanan web siteleri binlerce farklı platformda çalışıyor olabilir. WordPress hosting, diğer yandan, web barındırmada belirli bir niştir. WordPress hosting, aynı anda birden fazla web sitesini barındırmak için paylaşılan sunucuları da kullanabilir, ancak web barındırmadan farklı olarak, paylaşılan bir sunucudaki her web sitesi bir WordPress sitesi olacaktır. Bir WordPress ana bilgisayarı, özellikle WordPress kurulumlarına hitap eder ve WordPress performansı için optimize edilmiş özelleştirilmiş çözümler, hizmetler ve destek sunar.
 • Wordpress Hosting Avantajları
  Hızlı kurulum ve performans. Web sitesi kurulum süreci, önceden yapılandırılmış web teknolojileri kullanılarak inanılmaz derecede hızlı yapılır ve WordPress sunucuları, sitenizin yayına girdiği andan itibaren hızlı yükleme süreleri ve hızlı çalışma süresi sağlar.