Linux Hosting

Linux Hosting
Paketleri

19,90 TL başlayan fiyatlar

Maksimum Performans

Hosting paketlerinde sunucular yüksek kaynak tüketen siteleriniz için en ideal performansı almanız için özel olarak optimize edilmiştir.

Günlük Yedekleme

Web siteleriniz günlük yedeklemeler ile güvende! Üstelik yedekleme hizmeti ücretsiz.

Php Uyumu

Tüm hosting paketleri WordPress, Magento, Joomla, Opencart, Xenforo gibi tüm içerik yönetim sistemleri ile % 100 uyumludur.

Uzman Desteği

İhtiyaç halinde en kısa sürede kalıcı çözümler üreterek destek sağlamaktayız.

Ücretsiz SSL

Web siteleriniz için ücretsiz Let’s Encrypt SSL sağlamaktayız. Seo kriterlerinden biri olan SSL için ekstra ücret gerekmemektedir.

Yönetim Kolaylığı

Hosting yönetim panelinize her cihazdan kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz.

Kalitemize Güveniyoruz

Size özel sanal sunucularda yüksek kaynak tüketen sitelerinizi uygun fiyatlarla barındırabilirsiniz.

PLESK - NGINX
logo plesk

Plesk Panel ile Kolay Yönetim

Tüm linux sunucularımızda, dünyada en fazla tercih edilen ödüllü hosting kontrol paneli Plesk kullanılmaktadır. Türkçe desteği bulunan kontrol panelleri ile sitelerinizi kolayca yönetebilir, email ve veritabanı işlemleri dahil olmak üzere web siteniz ile ilgili tüm işlemleri kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Performans İçin Optimize Edilmiş NGINX

NGINX Barındırma Platformu, özel bir hızlandırma formülü ile birlikte gelir. NGINX, Apache ve Plesk Panel harika kombinasyonu sayesinde tüm bulut sunucularımız ışık hızında performans için optimize edilmiştir.

Linux Hosting Fiyatlar

Linux Hosting Planınızı Seçin

Optimize edilmiş sanal sunucularda sizler için hazırladığımız Linux Hosting Paketlerimiz tam size göre.

Fiyatları Görüntüle
LN 01
29.90 TL
Aylık
% 99 Uptime Süresi
1 Site - 1 GB Disk Alanı
1 CPU - 1 GB RAM
% 100 CPU
Plesk - NGINX
TR Lokasyon
Premium Destek
Linux 01
LN 03
49.90 TL
Aylık
% 99 Uptime Süresi
1 Site - 10 GB Disk Alanı
3 CPU - 3 GB RAM
% 300 CPU
Plesk - NGINX
TR Lokasyon
Premium Destek
Linux 03

Size özel paket oluşturmamızı istermisiniz ?

Bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin

İletişim

Linux Hosting: Sıkça Sorulan Sorular

Bir web sitesi oluşturmayı planladığınızda, web hosting paketi çeşitli özellikler sunmalıdır. Göz önünde bulundurulması gereken gereksinimlerden bazıları bant genişliği, etki alanı ve satın alınabilirliktir.

Linux web hosting, kısıtlayıcı olmadığı ve daha uyarlanabilir olduğu için daha pratik ve uygun fiyatlı bir seçimdir.

Linux Hosting Nedir?

Linux Hosting, Web barındırmanın Linux tabanlı bir sunucunun kullanılmasıyla gerçekleştiği açık kaynaklı bir işletim sistemidir. Barındırma olmadan, bir web sitesi internette var olamaz. Açık kaynak olarak anılmasının nedeni, kaynak kodunun ticari ve ticari olmayan ortamlarda düzenlenebilmesi, değiştirilebilmesi veya yeniden dağıtılabilmesidir.

Linux, çeşitli web barındırma sağlayıcıları ve internet kullanıcıları arasında en popüler işletim sistemlerinden biridir, çünkü ücretsizdir ve kullanıcılar ve sunucu kapasitesi için esneklik, seçenekler ve özelleştirme sunar. Ayrıca kısıtlayıcı Windows platformuna daha pratik bir alternatiftir.

Linux Hosting ve Windows Hosting Arasındaki Farklar Nedir?

Daha önce belirtildiği gibi, Linux barındırma sistemi, iyi performans, uyarlanabilirlik, maliyet etkinliği, güvenlik, kararlılık ve benzeri gibi birçok özelliğe sahiptir. Aynı şekilde, Windows web barındırma, belirli dosyalar ve web siteleri için daha uygun olan kendi özelliklerine ve güçlü yönlerine sahiptir.

İkisi arasındaki temel fark, kullanılan dosya türleri ve işlevleridir. PHP, Perl, WordPress, MySQL, SSH’ye ihtiyaç duyan bir web sitesi ve belirli Apache modülleri gerektiren uygulamalar, Linux tabanlı web barındırmada daha iyi ve daha hızlı çalışır çünkü bu tür veriler için özel olarak tasarlanmıştır.

Öte yandan, bir Windows platformu ASP Classic, Microsoft Access, ASP.NET, Microsoft SQL Server, C# veya Visual Basic Development’ı barındırmak için idealdir. Linux web barındırma daha makul fiyatlı olduğundan, web barındırma sağlayıcıları arasında daha popüler bir seçenektir.

Linux web barındırma platformu ayrıca Windows’tan daha fazla özelliğe sahiptir ve bu da onu birçok web tasarımcısının tercihi haline getirir.

Ek olarak, iki web barındırma hizmeti aşağıdaki farklı sunuculara ve kontrol panellerine sahiptir:
cPanel ve Web Host Manager (WHM), VPS, Linux Bayi ve Linux Dedicated Sunucular gibi Linux tabanlı barındırmada kullanılır.

Plesk, Windows Paylaşımlı ve Özel Sunucular için kullanılabilir.
Her iki sistem de dosyalara ihtiyaç duyar, bunları kullanır ve saklar. Linux dosya adları büyük/küçük harf duyarlı olsa da, Windows dosyaları değildir.

Örneğin, home.html ve Home.html, bir Linux sunucusundaki iki farklı dosyanın adlarıdır, oysa bir Windows sunucusunda home.html, Home.html veya HOME.HTML olsun, tüm dosyalar aynı kabul edilir.

Sonuç olarak, bir web barındırma hizmetini diğerine tercih etme kararı, genellikle hangisinin kullanıcıya özel gerekli en iyi özellikleri sunduğuna bağlıdır. Linux barındırma hesabındaki kullanıcı arabirimi, Windows hesabındakiyle aynıdır. Ancak, kullanıcılar bazen kullanılabilirlik sorunlarına neden olabileceğini düşündükleri için ev bilgisayarının sisteminden farklı bir web barındırma sistemi kullanma konusunda endişelidirler. Bir ev bilgisayarından farklı bir web barındırma sistemi kullanmanın kullanılabilirlik sorunlarına neden olabileceği yanlış bir kanıdır. Linux web sitelerinin çalışması için genellikle bir ev bilgisayarında çalışan uygulamalarla ilgili olmayan özel olarak yazılmış kodlara ihtiyacı vardır. HTML dosyaları her iki platform tarafından kullanılır ve okunur ve normal web siteleri aynı performans seviyesinde çalışır.

Linux web barındırma hizmetleri çeşitli iyi niteliklere ve performans yeteneklerine sahiptir ve her web sitesi veya tasarımcının, bir veya diğer platformun daha uygun olabileceği kendi özel ihtiyaçları ve teknikleri vardır. Linux web barındırmanın sizin için en iyisi olup olmadığını anlamak veya iş ihtiyaçlarınıza özel daha iyi bilgi ve içgörüler elde etmek için Wpocs Web Çözümleri, nasıl yapılacağını daha iyi değerlendirmek için bilgi sağlayabilir ve adım adım size rehberlik edebilir. Projeniz için doğru kararlar almanıza yardım için buradayız.

Sorularınız var mı?

Müşteri ekibimizle iletişime geçin, yardım etmek için buradayız.

İletişim